beyaz

Süt içerek yağlardan kurtulun!

 • Sağlık
 • 0
 • 2K
 • 0

Süt içerek yağlardan kurtulun!

Süt içerdiği besin değerleri açısından oldukça önemli bir besin kaynağıdır. İçeriğinde bulunan kalsiyum, magnezyum, demir gibi mineraller ve A, B6, B12, C ve D vitaminleri vücut için oldukça faydalı bileşenler arasında yer almaktadır. Özellikle karbonhidrat, yağ ve protein barındırması nedeniyle tek başına oldukça önemli bir besin olarak yer alan süt; düzenli tüketilmesi halinde yağ yakılmasını hızlandırıyor. 

Özellikle gün içerisinde 1 ile 3 bardak kadar süt tüketmek yağ yakılmasını hızlanmasına etken yaratmaktadır. Mide rahatsızlığı olmayan ve sıcak sütü içebilme imkânı bulunan kişiler mutlaka gün içerisinde sıcak bir veya üç bardak süt içebilir. Bu sayede vücutta bulunan yağların yakılmasıyla ayrıca kilo verdirmeye de etkili olacaktır. Tek başına dahi mucizevî etkiler yaratan süt tarçınla tüketildiği zaman çok daha faydalı olabilmektedir. Çünkü tarçın karıştırılarak içilen süt bel bölgesinde oluşan yağlanmaya karşı önleyici bir etki yaratır. Ara öğünlerde bir bardak tarçınlı süt içebilirsiniz. Süte kahve ekleyerek metabolizmanızın hızının artırılmasına yardımcı olması için tercih edebilirsiniz.

Düzenli bir şekilde sütü meyvelerle ya da yulafla tüketmek de göbek bölgesinde yağ yakılmasını hızlandıran etkiye sahip! Ayrıca dinç ve zinde kalmak için de önemli bir etki yaratan süt; spor sonrasında gerekli olan proteinlerin alınması için en fazla tüketilmesi gereken besindir. Bunun yanı sıra kas hücrelerinin korunmasını sağlıyor ve kemiklerin kırılmasını önlemeye etki ederken; kasların da kuvvetlenmesine imkân yaratıyor.

Süt özellikle kadınlar için menopoz döneminde Osteoporoz risklerinin en az düzeye inmesine yardımcı oluyor. Üç bardak süt içmek ve süt grubu besinler almak oldukça faydalı oluyor. Sindirim sistemi için etkili olan süt bu sayede kalori yakmaya yardımcı olabilmesi nedeniyle birçok açıdan fayda sağlıyor. Özellikle D vitamini ihtiyacının önemli bir kısmını da sağlayan süt; gün içerisinde mutlaka 1 ila 3 bardak tüketilmesi sağlanmalıdır.

​Eğer  süt şişkinlik yapıyor ve mide rahatsızlığı oluşturuyorsa; süt ürünlerini tüketebilmek alternatif bir seçim olabilmektedir. Özellikle yoğurt mide asidini düzenlemesi nedeniyle de faydalı olabilmektedir. Süt yerine yoğurt tercih edebilirsiniz.

İlgili yayınlar

  • 0
  Cep Telefonları Vücut Sağlığını Bozuyor!

  Cep Telefonları Vücut Sağlığını Bozuyor!

  Gelişme çağında olan çocuklarda cep telefonu ve tablet gibi teknolojik aletlerin kullanılması konusunda mutlaka kısıtlama getirilmesi gerekiyor.

  • 0
  Limon Suyunun Mucizevî Faydaları!

  Limon Suyunun Mucizevî Faydaları!

  Limon yüksek oranda zengin bir C vitamini deposudur. Bunun yanı sıra limon suyu birçok açıdan da fayda sağlamaktadır. Özellikle kilo ... Daha

  • 2
  Üzerlik Tohumu Anadolunun kıymetlisi

  Üzerlik Tohumu Anadolunun kıymetlisi

  Hayli ilginç özellikleri olan bir bitkidir üzerlik otu. En ilginç özelliklerinden birisi oldukça bilimsel nitelikte olup, arkeologların işine yaramaktadır. Arkeologlar, ... Daha

  • 1
  Tatil Sonrası İş Sendromundan Nasıl Kurtuluruz?

  Tatil Sonrası İş Sendromundan Nasıl Kurtuluruz?

  Öncelikle işe başlamadan ruh halinizi hazırlamalısınız. İşinizin gerekli olduğunu ve hayatınızı devam ettirmek üzere sizin için önem taşıdığını kendinize tekrarlayın. ... Daha