beyaz

Limon Suyunun Mucizevî Faydaları!

 • Sağlık
 • 0
 • 2K
 • 0

Limon Suyunun Mucizevî Faydaları!

Limon yüksek oranda zengin bir C vitamini deposudur. Bunun yanı sıra limon suyu birçok açıdan da fayda sağlamaktadır. Özellikle kilo vermenin yanı sıra canlanmaya, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, mide şişkinliklerini azaltmaya kadar birçok faydaya sahip olan limon suyu sabahları aç karna taze olarak tüketilirse vücudun toksinlerinden arınmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca sabahları aç karna tüketilen limon suyu zayıflamak için faydalı bir uygulamadır.  Gün içerisinde çok fazla kahve tüketimi sağlıyorsanız ve bundan vazgeçemiyorsanız; limon suyunu içmeyi deneyebilirsiniz. Çünkü limon suyu kafein ihtiyacını azaltan bir etkiye sahiptir. Sabahları bir fincan kahve yerine ılık limonlu su içmeniz halinde öğleden sonra üzerinizde çökmüş olan rehaveti hayatınızdan çıkarmaya yardımcı olacaktır. Bu sayede kafein bağımlısı olmaktan da kurtulabilirsiniz. 

Ilık limonlu su içmek düzenli olarak midenin asit oranını düzenler ve ayrıca mideyi bastırmaya yardımcı olur. Mide asidi yüksek olan kişiler daha fazla acıkır ve sürekli olarak bir şeyler yemek için atıştırmalık tercih eder. İşte limon suyu asit oranını dengelediği için acıkmayı da geciktirici etkiye sahip olmaktadır. Ayrıca limon suyu ile alkali su yapabilme imkânı bulabilirsiniz. Çünkü limon alkali gıda olması açısından önemlidir. İçinde bulunan sitrik asit asitlilik yaratmaz ve vücudun toplam asitlik oranını da düzenler.

Ayrıca limonun kabuğu dahi içerisindeki aroma sayesinde sinirleri yatıştırıcı bir özelliğe sahiptir. Sinir sisteminde sakinlik yaratan ve endişeyle depresyona iyi gelen, mutluluk veren ve ayrıca zinde hissetmenizi sağlayan önemli bir gıdadır. 

Limon sindirim sistemine girmesi halinde vücuda yüksek oranda enerji sağlayıcı etkide bulunur. Sindirim sisteminin toksinlerden arınmasına yardımcı olurken midede ortaya çıkan yanma ya da şişkinlik gibi rahatsızlıkları da ortadan kaldırıcı etkiye sahiptir. Mutlaka güne bir bardak limon suyu ile başlamanız bu etkileri gün boyu yaşamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca stres, bağışıklık sistemini zayıflatıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle bağışıklık sistemini güçlendiren C vitamini limonda yüksek oranda bulunur. Bu sayede gün içerisinde yaşayacağınız stresten arınabilirsiniz.

Limondaki potasyum da önemlidir. Potasyum beyin, kalp ve sinir fonksiyonları için gereklidir. Ayrıca cilt içinde faydalı olan limon suyunu mutlaka tüketin!

İlgili yayınlar

  • 1
  Yorgunluğunuzu Gıdalarla Yenebilirsiniz!

  Yorgunluğunuzu Gıdalarla Yenebilirsiniz!

  Sürekli olarak kendinizi yorgun hissediyor ve stresli bir hayatın içerisinde yer alıyorsunız; bazı gıdaların mucizesi ile daha enerjik ve mutlu ... Daha

  • 1
  Tarçın ve Bal Mucizesi

  Tarçın ve Bal Mucizesi

  Bal ve tarçının faydaları Tarçınlı bal tek kelime ile mucizevi doğal bir ilaç. Kanserden kilo vermeye, kalp hastalıklarından kolesterole, soğuk ... Daha

  • 1
  Cildin Önemi ve Evde Yapabileceğiniz Öneriler

  Cildin Önemi ve Evde Yapabileceğiniz Öneriler

  Her kadının cildi farklıdır. Bundan dolayı her cilt tipi için ayrı makyaj ürünleri üretilmiştir. Kiminin yağlı olan cildine yağlanmayı en ... Daha

  • 0
  Güneş Yanığı Tedavi Yöntemleri

  Güneş Yanığı Tedavi Yöntemleri

  Güneşten ne kadar kaçmaya çalışılsa da, güneş yanığı özellikle hassas tenli insanların her yaz yaşadığı problemler arasında... Güneş yanığı olan ... Daha