beyaz

Sütyen takmazsanız ne olur?

  • -1

Bırakın serbest kalsın.Hürriyetini verin.Göğüslerinizi bu kadar da sıkmaya gerek yok.Bakın sütyen takmadığınızda başınıza neler gelecek.Rahat olun özgürlük verin.Siz hala daha bıkmadınızm  mı sütyen takmaktanGöğüs ölçüsü büyür
 
Bir kabın şeklini almaya zorlanmayan göğüs kasları daha hızlı çalışacak ve büyüyecektir. 
Şekli gelişir
 
Sütyen giymenin sarkmayı önlediği düşünülse de Fransa'da yapılan bir araştırmaya göre, sütyen takmamak göğsü daha çok dikleştiriyor. 
Daha sağlıklı olur
 
Bütün sütyenler o kadar da kötü değildir. Ama aynı araştırmaya göre, yanlış ölçüde giymek rahatsızlığa ve nefes darlığına sebep oluyor. Sütyen takmayınca ise kan akışı hızlanıyor ve göğüs kasları daha çok çalışıyor. 

Uzmanlar,  terleme durumunda sütyenin bakteri birikintisi olacağını ve bu yüzden sütyen takmamanın daha hijyenik olduğunu belirtti.
Daha iyi hissettirir
 
Uzun bir iş gününden sonra eve gidip sütyeninizden kurtulmak için sabırsızlananlardan mısınız? Özellikle sütyen yanlış ölçüde ve sizi çok rahatsız ediyorsa? İyi hissettiriyor değil mi? 
 
Uyku problemini düzeltir
 
Gece sütyen takıyorsanız, uyumakta zorlanıyor olabilirsiniz.

Son araştırmalara göre, gece boyunca sütyen takmak uyku problemlerine sebep oluyor ve uyumanız gerekenden daha az uyuyorsunuz.
Kan akışını düzenler
 

Yanlış ölçüde veya sıkı sütyenler kan akışını engelleyebilir, nefes darlığına sebep olabilir. Bu da gün boyunca yorgunluk hissi verir.
 
Tabii ki sütyene ihtiyacınız olacak durumlar vardır. Mesela spor yaparken göğüsleriniz büyükse takabilirsiniz, ama uzmanlar gün boyu gerekmeyen durumlarda takılmamasını öneriyor. 

Tasarruf ettirir
 

Ucuz sütyenler olsa da paranızı ihtiyacınız olan başka  bir şeye harcayarak bu masraftan kurtulabilirsiniz.

İlgili yayınlar