beyaz

Sevgilinizin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

  • 0

Sevgilinizin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

İlişkilerde yalanın olmaması oldukça önemlidir. Çünkü dürüst bir ilişki uzun süreli bir doyum ve sevgi dolu bir beraberlik yaşamaya yardımcı olur. Ancak bazı durumlarda erkekler kaçamak yapmak için ya da birlikte olduğu kadınla ilgili olarak ciddi düşünmüyorsa yalanlara başvurabilmektedir. Bir erkeğin yalan söylediğini anlamak için onun sözlerine ve davranışlarına dikkat etmekte fayda vardır. Çünkü genelde erkekler yalan söylerken bunları bir şekilde belli ederler. Bu açıdan kadınların uyanık olması ve erkeklerin yalan söylerken neler yaptığını bilmesi önemlidir.

Özellikle yalan söyleyen erkekler ifadelerinde bazı değişiklikler yaparlar; bu değişiklikler pek tespit edilemese dahi doğru söylenmediği takdirde ses tonunda ufak tınılar ortaya çıkabilmektedir. Bunun için can kulağıyla sözlerini dinlemeniz gereklidir.

Merak ettiğiniz konular hakkında sevgilinize sorular sorduğunuzda; ondan kaçamak cevaplar alıyorsanız ve panik yapıyorsa yalan söylüyordur. Erkeklerin genelde savunma mekanizması bu şekilde işlemektedir. 

Yalan söyleyen bir erkeğe en iyi yapacağınız şey sürekli olarak soru sormaktır sorular arasında bekliyor ve çok fazla düşünüyorsa muhtemel bir  durumda yalan söylüyor demektir. Çünkü doğru olan bilgiler net ve hızlı olarak cevaplanır.

Erkeğin yalan söylediği zaman en fazla yaptığı uygulamalardan birisi; soruya soruyla karşılık vermektir. Bunu yapmak suretiyle zaman kazanacağını düşünen erkek; sorular karşısında cevap vermiyor ve sorunun ne kadar saçma olduğunu söylemeye başlıyorsa kesinlikle sevgiliniz sizi aldatıyor ve yalan söylüyordur.

Yalan söyleyen kişiler de genelde göz teması çok nadir ortaya çıkar. Bazı kişiler yalan söyleme konusunda uzmanlaştığı zaman gözlerini ayırmayabilirler ancak kişi yalan söylerken göz temasından kaçınır ve başka yerlere bakmaya çalışır. El kol hareketleri yapmıyor ve konuşurken  mimikleri daha fazlaysa yalan söylüyordur. Eğer sizin tanıdığınız kişi olduğundan farklı davranıyorsa zaten bunu anlamakta gecikmezsiniz. Normal zamanlardan farklı davranıyorsa bunu iyi takip ederek ve onu iyi tanıyarak anlayabilmeniz daha kolay olacaktır. Eğer aranızda çok uzun bir ilişki yoksa yeni ilişkiler içerisinde olan kişilerin birlikteliklerin de bunu anlamak biraz zaman alabilir ancak dikkatli ve mantıklı bir kişi olarak bakmayı becerebilirseniz mutlaka detayları görebileceksiniz.

İlgili yayınlar