beyaz

Sevgiliniz İçin Bunları Yapmayın!

  • 1

Sevgiliniz İçin Bunları Yapmayın!

Özellikle birçok kişi aşkın fedakârlık gerektirdiği düşüncesindedir. Ne kadar çok seversek sevelim kendimizden o kadar çok fazla vermeye adayızdır. Özellikle arkadaşlarımızdan, çevremizden, yerimizden, ailemizden dahi vazgeçmeyi göze alabiliriz. Peki! Böyle bir durum sağlıklı bir ilişkide olması gereken bir durum mudur? Tabii ki hayır! Bu konuda mutlu olmayı sağlayabilecek en önemli etken; doğrularımız, isteklerimiz, hayallerimiz ve sınırlarımızla bizi biz olduğumuz için kabul edecek kişinin olmasıdır.

Bir erkek ya da bir kadın için bir şeylerden vazgeçmenin uzun süreler sonrasında mutsuzluk getireceğini belirtmek gerekir. Sevdiğiniz kişi; özellikle hayallerinizden vazgeçmenizi istiyor ve aranızda bir tercih yapmak zorunda bırakıyorsa bunu hiç düşünmeyin! Çünkü kişinin hayalleri çok daha önemlidir eğer partneriniz sizi bu duruma zorlamaya kalkıyorsa mutlaka hayallerinizi tercih etmeniz gereklidir. Çünkü daha sonrasında kronik bir mutsuzluk yaşamaya başlayacaksınız.

Değerlerinizden vazgeçmeyin! Herkesin farklı ahlak anlayışı görüşleri ve değerleri bulunur; ancak bunda yanlış bir şey yoktur. Herkes birbirine aynı görüşüne aynı hayat içine katılmak zorunda değildir. Kişilerin birbirini sevmesi demek onları olduğu gibi her şeyi de kabul etmesi anlamına gelir. Ayrıca kişisel değerlere saygı göstermek bir ilişkide en önemli ayrıntı olmalıdır. İsterseniz değerleriniz de birtakım değişiklikler yapabilirsiniz. Ancak bunu partneriniz değil; siz istediğiniz için yapmalısınız! 

Sırf sevgilinize iyi gözükmek için dış görünüşünüzde değişimler yaratmayın! Erkek ya da kız arkadaşınız size mükemmel vücut ölçüleri ve kusursuz bir yüz güzelliği istiyorsa kendinizi değiştirmeye kalkmayın. Eğer bu tarz davranışlar içerisine giriyorsa sizi olduğu gibi sevmeyi öğrenemediği sürece ilişkinizi bitirmek daha akıllıca olacaktır.

Kendinizden farklı görünmeye çalışmayın! Sırf arkadaşınızın egosunu tatmin etmek için bu duruma düşmeyin ve kendinizi beceriksiz ya da ondan daha az zeki olarak göstermeye kalkmayın! Siz olduğunuz gibi olmalı bağımsız, güçlü zeki kadın olarak sevmeyecek bir erkek için zaman harcamaya değmez. 

Sağlıklı olan bir ilişki için kararların birlikte alınması en mantıklı yoldur. Eğer siz ne derseniz deyin partneriniz ciddiye almayarak kendi bildiğini okuyorsa istediği bir hayat kurmayı planlıyorsa; onunla bu ilişkiyi yürütmenin de bir anlamı yoktur.

İlgili yayınlar