beyaz

Sanal Flörtte Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • 1

Sanal  Flörtte Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Günlük yaşamdaki yoğun tempo bazı durumlarda sosyal hayatın  azalmasına neden olmaktadır. İnsanlarla tanışmak sevgili bulmak artık güncel hayat içerisinde bazı durumlarda zor olabilmektedir. Bu nedenle birçok kişi artık hazır siteler üzerinden çare olarak gördüğü ayarlanmış flörtler ile arayışa girmiştir. Sosyal medya hesapları ya da online buluşma siteleri aracılığıyla tanışma sağlanmakta ve ilişkiler kurulabilmektedir. Ancak sağlıklı bir ilişkinin kurulabilmesi yalnızca size bağlı bir durumdur; ancak güvenlik için mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar yer almaktadır.

Sanal ilişki için öncelikle tanışmış olduğunuz kişiye kişisel bilgileriniz ve kendiniz hakkında çok fazla ayrıntı sunmamanız gerekir. Bulunduğunuz yer, yaşınız ya da mesleğiniz gibi genel konuları gizlemenize gerek yok; ancak ev adresiniz, çalıştığınız yer gibi birtakım detayları kendinize saklamalısınız.

Sanal ilişki kurarken ilk olarak iyi bir araştırma yapmanız önem taşımaktadır. İnternet üzerinden tanıştığınız kişi hakkında birçok bilgiyi bulmak mümkün olabilmektedir. O kişinin söyledikleriyle yetinmeyerek geniş bir araştırma yapabilir; güvenli kaynaklardan bilgi sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden sohbet ederken hiç görmediğiniz ve tanışmadığınız biri için fedakârlık yapmaktan kaçının; o istiyor diye fotoğraf göndermek ya da bir takım kişisel bilgilerinizi ortaya çıkarmak size bir şey kazandırmaz. Sınırları mutlaka belirleyin ve bunu karşı tarafa hissettirin.

Öncelikle görüşme kararı aldıysanız şayet; telefonla konuşarak diyalog kurmanızda fayda bulunmaktadır. Karşınızdaki kişinin ses tonu ve konuşma tarzı ile size birçok konuda düşündüğü şeyler hakkında ipucu vermesi kolay olacaktır.

Sanal flörtünüz  ile buluşma ve yüz yüze görüşmeye karar verme halinde; mutlaka buluşma yerine kendiniz karar vermelisiniz. Ne kadar güven kazandırmış olursa olsun ilk kez görüşeceğiniz biri için mutlaka kendi çevrenizde bir yerde ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortamda buluşmalısınız.

Sanal flört aşaması içerisinde buluşmadan öncesinde mutlaka arkadaşlarınızla bu durumu paylaşın ve gittiğiniz yerin adresini arkadaşlarınıza söyleyin. Sorun çıkması halinde en azından arkadaşlarınızla yardımlaşma imkânı bulabilirsiniz. Bu sayede kendinizi de güvene almış olacak ve herhangi bir aksiliğe karşı önlem almış olacaksnız.

İlgili yayınlar