beyaz

İlişkiniz Sadece Geçici Bir Tutku Mu?

  • 1

İlişkiniz Sadece Geçici Bir Tutku Mu?

İlişkiler ilk başlarda birçok hatalar yaşar. Çünkü hissedilmiş olan duyguların ve tutukluların yoğun olması hata yapmanızı da kolaylaştırılmasına imkân verir. Yeni başlamış olduğunuz bir ilişkinin heyecanını ile tüm dünyanız   sevgilinizle yaşadığınız olan anlardır. O nedenle gözünüz hiçbir şey görmediği için onsuz yapamayacağınızı düşünürsünüz; ancak tutku aşkın en önemli kaynaklarından biri olmasına rağmen, kalıcı bir aşk için tehlike yaratabilecek durumlar ortaya koyabilir.

Kalıcı bir aşkın oluşması için mutlaka ilişkide güven söz konusu olması şarttır. Bu nedenle birbirinize karşı açık olmanız ve günlük paylaşımlar içerisinde birbirinize hitap etmeniz deneyimleriniz; bu durumu ortaya koyacaktır. İlişkiniz içerisinde İlk başlarda karşılaşılan ufak sorunlar ilişkinizin gidişatına da bir yön vermektedir. İlişki halindeyken telefonu hemen açıyor musunuz ya da o siz rahatsızlandığınızda hemen yanınıza koşup geliyor mu? Bu gibi durumlar aşkın kalıcı olmasını sağlayan paylaşımlardır. Eğer bu tarz detaylar önemli bir yer tutuyorsa aşkın kalıcılığı sağlanmaya başlar.

 

İlişki içerisinde ilk olarak iyi yönler ve güzel davranışlar gösterilir; ancak kalıcı bir ilişkide mutlaka dürüst bir şekilde karşı tarafa kendini açmak gereği ortadadır. Bu durumlarda en önemli noktanın başında para durumları gelmektedir. Günümüz içerisinde birçok çift mali yönden kendi özgürlüğüne sahip olmaları ve iş büyük kararlar almaya geldiğinde hareket etmeleriyle ortaya çıkar. Sevgilinize rahat bir şekilde maddi sıkıntıda olduğunu söyleyebilir misiniz? Gerçek aşk üzerinde olan bir ilişkide sevgiliniz sizin en önemli sırdaşınız olmalıdır. Sağlam bir ilişki için mutlaka iletişimde mutluluk ve hayallerin paylaşılması gerekmiyor; bunun yanı sıra hatalar, korkular  ve yaşanan üzücü durumlarda paylaşılmalıdır.

Eğer moraliniz kötüyken sevgiliniz size destek sağlayabiliyor ve sizi neşelendirerek sorununuzu çözebiliyorsa; ilişkinin kalıcı olması gerçeği bulunmaktadır. Moraliniz bozukken sizin iyi hissetmenizi sağlıyor ve ciddi bir şekilde duygularınızı anlayabiliyorsa ve size her konuda destek oluyorsa mutlaka bu konuya dikkat etmek gereklidir. Eğer gelecek planları yaptığınızda farklı planlar yapılıyor olması bu ilişkinin yürümeyeceği anlamına gelmektedir. Ortak bir karar alarak ortak planlar yapabiliyorsanız ilişkinizin kalıcı olması hedeflenmiş demektir.

İlgili yayınlar