beyaz

Lahana turşusu her derde deva!

  • Güncel
  • 0
  • 2K
  • 0

Kim derdi lahana turşusu her derde deva diye ama öyle! Eğer bunları bilseydiniz daha çok lahana turşusu tüketir olurdunuz.Ağrı,kanser,kalp damar için iyi gelmekte B12 Vitamini içerdiği için beyin fonksiyonlarını korumakta.

Kalp ve damar hastalıkları riskini azaltır:

Lahana,  magnezyum ve potasyum mineralleri açısından oldukça zengindir. Bu mineraller kalp ve damar hastalıklarını önlemede büyük yarar sağlar. Bunun dışında sebzenin fermente olması kalp ve damarlarda yer alan kötü kolesterolü yok eder.


Sindirim sistemiyle alakalı hastalıkları engeller:


 
 Bağırsak dostu olan laktik asit ve probiyotikler lahana turşusunda bol miktarda bulunur. Lahana turşusunun bol miktarda tüketilmesi sonucunda bağırsak kanseri ve mide kanseri gibi boşaltım sistemi ile alakalı hastalıkları engellemiş olursunuz.


 Kanserli hücrelerin gelişimini engeller:

Lahanada turşusunda bulunan,  izotiosiyanatlar kanserli hücrelerin gelişimini engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda lahanada bulunan antioksidanlar, vücutta yer alan bakterilerle savaşır ve gelişimlerini kötü yönde etkiler.

Özellikle; meme kanseri, yumurtalık kanseri   ve prostat kanseri gibi hormona duyarlı kanserlerin oluşmasını engellemede etkilidir.

Lahanın faydalarından verimli bir şekilde yararlanmak istiyorsanız belirli aralıklarla,  düzenli olarak tüketmeniz gerekecektir.


Beyinin işlevlerini korur:

Lahanada B6 vitamini oldukça zengindir. Bu vitamin beyin fonksiyonlarını korur ve rbc oluşumunu sağlar.
Kas ağrılarını azaltır:

Lahana turşusunda ağrıyı hafifleten organik bileşenler vardır. Düzenli tüketildiği takdirde vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı oluşmasını engeller.

Kas ağrılarını azaltır:

Lahana turşusunda ağrıyı hafifleten organik bileşenler vardır. Düzenli tüketildiği takdirde vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı oluşmasını engeller.

İlgili yayınlar