beyaz

Dünyanın bilinen en tuhaf hastalıkları

 • Güncel
 • 0
 • 6K
 • 1

Bu tür hastalıkların geneline baktığımızda cilt hastalıkları olarak görülmekte.Bunların çoğunuda urlar,ülserler oluşturmakta

 

Cutaneous Horns

Cutaneous Horns Korn kutaneum (deride boynuzsu çıkıntı), uzunluğu birkaç milimetre ile birkaç santimetre arasında değişen, boynuzumsu görünümde hiperkeratotik lezyonlardır. Korn kutaneum sıklıkla yüz, kulaklar ve güneş gören diğer alanlarda görülür.

Neurofibromatosis

Neurofibromatosis (NF) kemikleri, yumuşak dokuyu, deriyi ve sinir sistemini etkileyen genetik bir hastalıktır.

Noma


Dişeti veya yanakta siyaha yakın renkte bir ülser yani yara şeklinde başlar. Kısa zamanda etrafa yayılır.

Macrodactyly

El ve Ayak parmaklarının aşırı iri oluşu,genellikle doğuştan gelen bir hastalıktır ve henüz hangi genlerde meydana gelen mutasyonlar sonucu oluştuğu tespit edilememiştir.

Hypertrichosis aka "Werewolf Syndrome"

Aşırı kıllanma şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bu hastalığa yakalanan çocukların yüzlerinde ve diğer bölgelerinde uzun siyah kıllar çıkmaktadır. Hastalar kurtlara benzediklerinden, söz konusu hastalık, kurt adam sendromu olarak adlandırılmıştır.

Hemangioma
İyi huylu damar kökenli doğumsal kalıntılardır.
Bu tümör bazı hallerde ufak kızıl bir nokta olarak görülürken, bazı hallerde de büyük bir kızıl leke halinde gelişebilir. Tipine bağlı olmakla beraber bazıları kendiliğinde kaybolur, bazıları ise hayatı tehlikeye sokabilecek kadar büyüyebilir.
Nadiren ailevi yatkınlık gösterir

Ağaç Adam Sendromu (Epidermodysplasia Verruciformis)


Vücutta büyüyen, köklerini deriye yerleştirip üst yüzeyde odunsu bir yapıyla büyüyen bir mantar hastalığıdır. Dev siğiller olarak vücuda yayılan bu hastalığın tıbben bir çaresi yok.

İlgili yayınlar

  • 0
  Popüler sanat

  Popüler sanat

  Bu kesinlikle nefes kesici. Sadece arkanıza yaslanın ve keyfini çıkarın.

  • 0
  Ne demek bir ebeveyn olmak

  Ne demek bir ebeveyn olmak

  • 0
  Harikulade çiçek fotoğrafları

  Harikulade çiçek fotoğrafları

  Londra'daki Chelsea Çiçek Fuarı'ndan sıradışı fotoğraflar...

  • 1
  Sır Yapılar

  Sır Yapılar

  Gezegenimizde çözülemeyen sırlar olduğunu tahmin edebiliyorsunuızdur.Tarih boyunca insanlık,sayısız medeniyetler kurmuş bir o kadar da medeniyet tarihin tozlu sayfalarında kendine yer ... Daha